Údržba a opravy

Údržba a péče o podlahy Floorify

Díky velmi odolné povrchové vrstvě podlahy Floorify není nutná žádná speciální péče po pokládce a údržba podlahy je velmi snadná!
Některá jednoduchá opatření pomohou zachovat vzhled a maximalizovat životnost podlahy Floorify. Podívejte se na tipy, jak svoji podlahu udržet co nejdéle krásnou!
Floorify navíc nabízí speciální prostředky značky Conny, které Vaši podlahu šetrně očistí, udržují v kondici a dokonce zacelí stopy používaní. Stačí si vybrat!

PREVENCE

Čistící rohož: Většina znečištění pochází z vnějšího zdroje. Zabraňte vniknutí nečistot, vody a písku umístěním přizpůsobené podlahové rohože u všech vchodů.
Ochrana posuvného nábytku: Nohy nábytku a židlí vždy chraňte kvalitními měkkými ochrannými krytkami nebo plstí.
Kolečka: Na (kancelářské) židle a křesla umístěte měkká, široká kolečka vhodná pro vinylové/ PVC podlahy a/nebo použijte vhodnou podložku na podlahu pro dodatečnou ochranu. Nikdy nepoužívejte malá, tenká a tvrdá kolečka.
Stěhování nábytku: Nikdy netahejte těžké předměty nebo nábytek po podlaze, ale zvedněte je.
Vysavač: Používejte kvalitní vysavač s měkkým kartáčem a zkontrolujte, zda se kolečka plynule otáčejí, aby nedošlo k poškrábání.

Kompletní doporučení k těmto a dalším preventivním opatřením najdete v Návodu na údržbu.

Preventivní opatření a návod na údržbu

ÚDRŽBA

ČIŠTĚNÍ

 • Nejprve odstraňte z podlahy všechny hrubé nečistoty a prach měkkým kartáčem nebo vysavačem s měkkou hlavicí
 • Floorify se velmi snadno čistí. Podlahu není třeba čistit velkým množstvím vody. Podlahu čistěte vyždímaným, čistým mopem. 
 • Tento postup opakujte nejméně dvakrát nebo tolikrát, dokud voda nezůstane čistá.
 • Poté vytřete podlahu Floorify čistou vodou.
 • Nechte podlahu Floorify co nejsušší.

PRODUKTY PRO ÚDRŽBU

 • Pokud se používá čisticí prostředek, zvolte prostředek s neutrálním pH (pH 7). Například čisticí prostředek Floorify Conny.
 • Agresivní produkty mohou způsobit korozi vrchního nátěru podlahy Floorify a její poškození. Nikdy nepoužívejte přípravky na údržbu, které obsahují vosk nebo olej. Nepoužívejte ocet, leštidla, brusné prostředky, korozivní čisticí prostředky nebo rozpouštědla.

ODSTRAŇOVÁNÍ ODOLNÝCH SKVRN

 • Odolné skvrny lze odstranit neředěným přípravkem Conny Turbo nebo jiným PH neutrálním intenzivním čisticím prostředkem vhodným pro PVC.
 • Nechte přípravek působit 10 minut a poté podlahu vydrhněte s přidáním teplé vody.
 • Usazené nečistoty setřete mopem a důkladně opláchněte čistou vodou a čistým mopem

POVRCHOVÉ ŠKRÁBANCE NEBO ŠMOUHY

 • Pokud jsou na podlaze povrchové škrábance nebo šmouhy a přirozené stopy stárnutí, lze je zmírnit použitím přípravku na údržbu Conny Care.
 • Matná ochranná vrstva také prodlužuje životnost podlahy.

PARNÍ ČISTIČ

K čištění odolnějších skvrn nebo komerčních prostor jistě oceníte, že možnost použít parní čistič se širokým náustkem a v kombinaci s vhodnou utěrkou z mikrovlákna. Využití parního čističe se nemusíte vůbec bát, nebude mít negativní vliv na podlahu Floorify – Click systém, dekor, barvu nebo jiné vlastnosti výrobku.

Při použití parního čističe na podlahy Floorify si přečtěte návod jak postupovat a dbejte doporučení výrobce.