Často kladené otázky, videa

Často kladené otázky, videa

Přinášíme odpovědi na nejčastější dotazy ohledně podlah Floorify.

1. Co jsou podlahy Floorify?


Floorify jsou rigidní (pevné) syntetické podlahy, které kombinují to nejlepší z mnoha oblastí: hřejivý pocit parketové podlahy a absolutně snadné používání. Floorify je tenk a tichá při nášlapu, hřejivá, vodě odolná a lze ji snadno pokládat na téměř každý podklad. Tyto podlahy jsou konstruovány ze 4 samostatných vrstev, které jsou spojeny v jeden mimořádně pevný a přitom příkladně elastický celek.
První tři vrstvy tvoří po slisování kompaktní vrstvu – Floorify® Quiet Sense s mimořádnou odolností proti nárazům, škrábancům, skvrnám a lihovým fixům.
Jeho struktura je podobná klasické zámkové vinylové podlaze o tloušťce 4 a 4,5 milimetru s nášlapnou vrstvou o tloušťce 0,4 a 0,55 milimetru – pro odborníky třída 32 – 33. Ale tajemství spočívá v unikátním zvuk pohlcujícím a voděodolném jádru s minerálními komponenty. Zámkový spoj jádra Floorify® Rigid Core je dvakrát pevnější než u 8 milimetrů silné laminátové podlahy a minimálně 4 krát pevnější než zámek běžné vinylové podlahy. Pokud si tuto podlahu jednou vyzkoušíte, je konec všem předsudkům o vinylové podlaze: Floorify lze pokládat tak snadno a rychle jako laminátovou podlahu na všechny typy povrchů. Dokonce i bez přípravy – ušetříte za drahé stěrky. Floorify®Rigid Core zůstane naprosto stabilní a nárazu vzdorné, dokonce i za extrémních okolností.
O extrémní odolnosti svědčí i tento mimořádný test s Porsche.
Floorify – Race test:
Podlaha Floorify je zároveň velmi tichá při chůzi.

2. Mohu instalovat podlahu Floorify v koupelně?

Ano, Floorify je zcela syntetická a proto je mimořádně odolná vůči vlhkosti, což ji činí bezpečnou volbou pro vlhká místa, jako je Vaše koupelna (s výjimkou sauny, parní lázně, sprchy atd.). Kromě toho se Floorify okamžitě přizpůsobí okolní teplotě, což přináší příjemný a hřejivý pocit na dotek, a umožní Vám, že se s potěšením můžete po ní procházet bosou nohou.

3. Mohu instalovat podlahu Floorify v kuchyni?

Ano, díky své odolné a trvanlivé povrchové vrstvě je podlaha Floorify perfektním řešením pro intenzivně využívanou plochy jako jsou kuchyně. Jako důkaz její kvality pro Vaši podlahu Floorify získáváte 25 letou záruku. Věnujte prosím pozornost kuchyňským ostrůvkům – pokud položíte plovoucí pokládkou kuchyňský ostrůvek na podlahu Floorify, musí být kolem ostrůvku ponechána možnost podlaze dilatovat bez dalších takto těžkých předmětů. Ideální je u veškerého těžkého vestavěného nábytku oddilatovat nožičky pod soklem odříznutím.
100% odolná proti vodě
Floorify neobsahuje žádné dřevo a je vytvořena zcela ze syntetických materiálů, což znamená, že je tato podlaha 100% odolná proti vodě. To tedy znamená, že je Vaše podlaha vhodná pro vlhká místa a můžete ji bez problémů čistit vodou.
Snadno se udržuje, snadno si ji zamilujete
Jedna z věcí, která se Vám bude u Vaší podlahy Floorify líbit nejvíce, je snadné čištění. Díky uzavřenému povrchu, inovativní technologii proti nežádoucím skvrnám a mimořádně silné nášlapné vrstvě, jsou podlahy Floorify také velice trvanlivé a nabízejí vynikající ochranu proti vodě a chemickým látkám v domácnosti. Podívejte se na video a přesvědčte se, že ani permanentní fix nemá u naší podlahy šanci.

Výjimečná odolnost vůči nárazu
Díky vysoké hustotě pevného jádra Floorify® Rigid Core nezanechají na podlaze těžké, padající předměty žádné stopy. Dokonce dlouhodobé působení těžkých předmětů nezanechá žádné rýhy. To je velký rozdíl oproti klasické zámkové vinylové podlaze, kde těžký lokální tlak po delší dobu zanechává trvalé stopy v poddajných dílcích. Závěr? Žádné protlaky, žádné rýhy! Nevěříte? Podívejte se na video, jak dopadl souboj koule na pétanque a podlahy Floorify.
Floorify – impact rezistance test:

4. Je pokládka Floorify opravdu tak snadná a nepotřebuji kotoučovou pilu?

Ano, díky chytrému zámkovému systému se Floorify pokládá tak snadno, jako běžná kvalitní plovoucí podlaha.
Už nepotřebujete profesionální firmy, s námi se „profíkem“ stane každý. Navíc je její pokládka velmi tichá a bezprašná, stačí k tomu obyčejný ocelový nůž.
Nečekejte na svou novou podlahu a začněte hned! Třeba i o půlnoci. S rušením sousedů si hlavu lámat nemusíte.

5. Mohu použít Floorify v kombinaci s podlahovým topením nebo chlazením?

Ano, podlahy Floorify jsou velmi tenké, přitom pevné a stabilní, což je ta nejlepší kombinace pro podlahové topení včetně elektrického. Nedávné testy s topnou fólií ECOFILM potvrdily, že i při extrémních podmínkách, v reálném provozu obtížně dosažitelných, je podlaha FLOORIFY na elektrickém podlahovém vytápění bezpečně provozovatelná a poskytuje uživateli jistotu, že během případné havárie regulace vytápění nedojde k jejímu zničení. A co víc? Už nemusíte kupovat značkovou, obvykle drahou podložku. Záruční podmínky splňují i podložky z extrudovaného polystyrénu Arbiton Secura 2mm a 3mm. To je úspora v průměru 115,- Kč/m².

Užitečná krátká videa k Floorify